5 راه برای یادگیری عکاسی

5 راه برای یادگیری عکاسی موضوع است که ما امروز قصد صحبت راجب ان را داریم، شاید به تازگی یک دوربین جدید و فوق ‌العاده دریافت کرده‌ اید، یا شاید برای همیشه آن را داشته ‌اید و در نهایت تصمیم گرفته ‌اید که نحوه استفاده از آن را یاد بگیرید. عکاسی یک سرگرمی مفید و برای بسیاری یک حرفه است. اما درست مانند هر چیز دیگری، انجام آن به خوبی نیاز به کار دارد. این احتمال وجود دارد که شما از قبل اطلاعات کافی در این حوزه دارید و حتی ممکن است ندانید از کجا شروع کنید. اما نگران نباشید. ما چند نکته ساده داریم که به شما کمک می کند تا اصول اولیه عکاسی را درک کنید به منظور آشنایی بیشتر با 5 راه برای یادگیری عکاسی لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

5 راه برای یادگیری عکاسی

نکات قابل توجه در بررسی 5 راه برای یادگیری عکاسی

در زیر نکات قابل توجهی برای یادگیری بهتر عکاسی ذکر شده است که به شرح زیر است:

  1. نور

در بررسی 5 راه برای یادگیری عکاسی احتمالاً مهم‌ترین چیزی که باید در هنگام شروع سفر عکاسی خود درک کنید، نور است. هنگام ایجاد یک تصویر خوب، نور همه چیز است. حتی اگر دوربین خود را از داخل و خارج بشناسید، تمام تنظیمات صحیح و هر ترفندی را در کتاب می دانید، اگر درک و آگاهی از نور و نحوه تاثیر آن بر عکس های خود نداشته باشید، نمی توانید عکس بگیرید. نور به معنای واقعی کلمه می تواند عکس های شما را بسازد یا خراب کند. شما می خواهید به دنبال یک نورپردازی خوب باشید که برای سوژه شما جذاب باشد و باعث حواس پرتی نشود. این بدان معنا نیست که در شرایط نوری کمتر از ایده آل نمی توانید عکس های خوبی بگیرید. در واقع، دانستن نحوه استفاده و کار با انواع نورها به شما این امکان را می دهد که بدون توجه به هر چیزی عکس های عالی بگیرید.

  1. مثلث نوردهی

اولین چیزی که باید در بررسی 5 راه برای یادگیری عکاسی با آن آشنا شوید چیزی است که ” مثلث نوردهی” نامیده می شود. این فقط یک روش فانتزی برای صحبت در مورد سه روش اساسی است که حسگر دوربین شما نور را دریافت می کند. در زیر یک توضیح بسیار اساسی از هر جزء از مثلث نوردهی آمده است:

دیافراگم: دیافراگم اصطلاحی است که برای توصیف باز یا بسته بودن دهانه لنز استفاده می شود. هرچه دیافراگم بازتر باشد، نور بیشتری وارد می شود. هرچه بسته تر باشد، نور کمتری دارد. دیافراگم شما همچنین تعیین می کند که چه مقدار از تصویر شما در فوکوس است، که به عنوان صفحه کانونی در تصویر شما شناخته می شود.

ISO: ISO میزان حساسیت سنسور دوربین شما به نور است. ISO بالاتر به شما امکان می دهد در موقعیت های تاریک تر عکس بگیرید. با این حال، ISO شما همچنین بر سطح “نویز” در تصویر شما تأثیر می گذارد. هر چه ISO بالاتر باشد، نویز دیجیتال بیشتر است.

سرعت شاتر: سرعت شاتر به مدت زمان باز ماندن شاتر دوربین شما اشاره دارد. سرعت شاتر بر توانایی سنسور دوربین شما در ثابت کردن حرکت نیز تأثیر می گذارد. برای فریز کردن یک سوژه متحرک به سرعت شاتر بیشتر نیاز است، در حالی که شاتر آهسته تر باعث تاری حرکت در تصویر شما می شود.

دیافراگم، ایزو و سرعت شاتر شما همه اجزای دستیابی به نوردهی مناسب در تصاویر شما هستند. اینکه چگونه آنها را تنظیم می کنید و به چه ترتیبی، توسط عوامل مختلفی تعیین می شود، از جمله اینکه چقدر باید سطح کانونی تصویر خود را عمق دهید، میزان نور آن را بررسی کنید، اینکه آیا سوژه شما در حال حرکت است یا نه و موارد دیگر.

راهکارهای موثر در یادگیری بهتر عکاسی
  1. تمرکز

یادگیری فوکوس یکی دیگر از 5 راه موثر برای یادگیری عکاسی خوب است. به ‌طور پیش‌فرض، دوربین شما به احتمال زیاد طوری تنظیم شده است که به‌طور خودکار ناحیه فوکوس را برای عکس‌ هایتان انتخاب کند، به این معنی که وقتی دکمه شاتر را تا نیمه فشار می ‌دهید، دوربین شما ممکن است به‌طور خودکار تلاش کند تا تشخیص دهد که فوکوس در کدام قسمت از کادر است. یادگیری تنظیم نقطه فوکوس یکی از بزرگترین گام ها برای ارتقاء عکس های شما خواهد بود.

تنظیم نقطه فوکوس به شما حداکثر کنترل را بر روی مکان فوکوس دوربین شما می‌دهد، و اطمینان می‌دهد که آنچه را که در فوکوس می‌خواهید به دست می‌آورید، نه آنچه دوربین فکر می‌کند باید در فوکوس داشته باشد. می‌توانید با فشار دادن دکمه انتخاب نقطه فوکوس خودکار روی دوربین خود، نقطه فوکوس خود را به صورت دستی انتخاب کنید (در صورت نیاز به دفترچه راهنمای دوربین خود مراجعه کنید)، و نقطه فوکوس مورد نظر خود را برای آن انتخاب کنید.حالا عکس بگیرید. به این حالت “تغییر نقطه تمرکز” نیز گفته می شود.

راهکارهای موثر دیگر در یادگیری
  1. ترکیب و دیدگاه

ترکیب بندی در عکاسی به نحوه استفاده از قاب هنگام عکس گرفتن اشاره دارد و یکی دیگر از 5 راه موثر برای یادگیری عکاسی است. در نظر گرفتن اینکه چه چیزی در تصویر می خواهید (و چه چیزی نمی خواهید )، و اینکه چگونه می خواهید آنچه را که در کادر است ترتیب دهید، همه بخشی از ترکیب بندی هستند. چندین تکنیک ترکیب بندی وجود دارد که می تواند به شما در ایجاد تصاویر قدرتمند کمک کند، مانند استفاده از قانون یک سوم، کادربندی، خطوط پیشرو و فضای نگاتیو. همچنین می توانید با استفاده از پرسپکتیوهای منحصر به فرد در هنگام گرفتن عکس، علاقه و هنر خود را به تصاویر خود اضافه کنید.

  1. تجهیزات

این دروغ است که برای گرفتن عکس ‌های خوب باید بهترین تجهیزات را داشته باشید. یکی از بدترین کارهایی که می توانید انجام دهید این است که تجهیزات خود را به خاطر کمبود عکس های خوب سرزنش کنید. واقعیت این است که اگر بدانید چگونه با دوربین خود کار کنید، نور را درک می کنید، و تمرین، تمرین و تمرین کنید تا بهترین نتیجه ممکن را بگیرید. می توانید تقریباً با هر دوربین DSLR، حتی اگر از یک لنز کیت استفاده می کنید، تصاویر عالی بگیرید.

قبل از اینکه وارد شوید و پول زیادی را برای تجهیزات گران‌تر خرج کنید، یاد بگیرید که با چیزهایی که دارید کار کنید. بیاموزید که دوربین خود را به حد مجاز برسانید. انتظار نداشته باشید که یک «دوربین بهتر» یا «لنز بهتر» عکس‌ های بهتری برای شما داشته باشد. به خودتان فشار بیاورید تا نکات فنی و خوب عکاسی را بیاموزید و از محدود شدن توسط تجهیزات خودداری کنید. همیشه یک دوربین بزرگتر و بهتر به بازار معرفی خواهد شد.

مواردی که باید در بهبود یادگیری  عکاسی آن را استفاده کنید.

شروع سفر عکاسی شما زمان بسیار هیجان انگیزی است! ما امیدواریم که این نکات عکاسی به شما کمک کند تا مسیر خود را پیدا کنید و شما را در مسیر خود به درک برخی از مهم ترین و اساسی ترین اصول برای گرفتن عکس های با کیفیت حرفه ای عالی برساند!

  • ویرایش

ویرایش همیشه بخش مهمی از عکاسی بوده است و یکی دیگر از 5 راه موثر برای یادگیری عکاسی است. در حالی که اکثر عکاسان جدید ویرایش را با عکاسی دیجیتال مرتبط می ‌دانند، لذا این راه می تواند به شما در فرایند یادگیری کمک شایانی کند. به عنوان مثال، عکاس افسانه ای انسل آدامز، خود یک ویرایشگر ماهر در اتاق تاریک بود. با این حال، بسیاری از عکاسان وجود دارند که احساس می کنند ویرایش کاری خسته کننده و چالش برانگیز است. در حقیقت یادگیری یک فرایند کاملاً جدید است که باعث بروز خلاقیت و افزایش دانش علمی در افراد می شود.

عکاسان ساعت ‌ها، روزها و هفته ‌های بی‌شماری را در اتاق تاریک سپری کرده ‌اند تا عکس‌ های خود را کامل کنند.» هیچ اشکالی در ویرایش عکس های شما وجود ندارد. ویرایش کردن مزایای فراوانی به همراه دارد. بنابراین، بسیار ضروری است که هنر ویرایش عکس های خود را یاد بگیرید. ویرایش عکس های خود نیز به شما کمک می کند تا سبک خود را توسعه دهید. اگر در این زمینه حرفه ای هستید، این بسیار مفید است. هنگامی که سبک شخصی خود را در ویرایش ایجاد کردید، پیشنهاد فروش منحصر به فرد را خواهید داشت که به ارزش تصویر شما می افزاید و در عین حال آنها را برجسته می کند. مزیت دیگر یادگیری ویرایش این است که به شما یاد می دهد چگونه عکس بهتری بگیرید. هنگامی که وارد ویرایش عکس های خود می شوید، مهارت تصور تصویر نهایی را حتی قبل از فشار دادن دکمه شاتر در ذهن خود ایجاد می کنید. بنابراین، در مورد چیزهای کوچکی که می‌توانند مانع عکس شوند، محتاط می‌شوید و زمان بیشتری را برای بهتر کردن تصویر صرف می‌کنید.

  • زمان گرفتن عکس های خود را برنامه ریزی کنید

اگر عکاس خوبی هستید، می توانید در هر کجا که هستید یک عکس خوب بسازید. اما شما نمی توانید به سادگی در یک مکان ظاهر شوید و شروع به گرفتن عکس های خوب کنید. عکس های با ظاهر شگفت انگیز نیاز به برنامه ریزی مناسب دارند. شما باید بدانید که نور چگونه بر محیطی که در آن عکس می گیرید تأثیر می گذارد. و این نیاز به برنامه ریزی زیادی دارد.

با این حال، با فناوری های مدرنی که در اختیار داریم، برنامه ریزی بسیار آسان تر شده است. به عنوان مثال، Google Earth یک برنامه کاملا کاربردی است که به شما امکان می دهد منظره شهر را به صورت سه بعدی ببینید. حتی می توانید زمان روز را در Google Earth تنظیم کنید و ببینید که چگونه خورشید بر یک منطقه خاص تأثیر می گذارد.

نتیجه گیری

در بررسی 5 راه برای یادگیری عکاسی برنامه‌ های دیگری مانند PhotoPills و Sun Seeker وجود دارند که می ‌توانند به شما کمک کنند تا تصاویری زیباتر بگیرید. قبل از اینکه در یک مکان خاص ظاهر شوید، مطمئن شوید که روزی که به آنجا می‌روید وضعیت آب و هوا چگونه خواهد بود. به منظور آشنایی بیشتر با راهکارهای موثر در این حوزه  بهتر است از کارشناسان و متخصصان مربوطه کمک بخواهید که در اینجا خانم بهاره صالح نیا با ارائه پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و پکیج مستر کلاس عکاسی با موبایل به شما مطالب مفیدی را آموزش می دهند. کافیست به سایت ایشان مراجعه کرده و با خرید پکیج های موثر و عالی ایشان در این حوزه آموزش ببینید و کسب درآمد کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن