پرتفولیو هنری چیست؟

پرتفولیو هنری در حقیقت نوعی مدرک و روزمه هنری برای بسیاری از افراد است که در آن بهترین نمونه و سبک و مهارت خود را در حوزه ای که هستند به نمایش می گذارند. این رزومه بیشتر برای دریافت و پذیرش دانشگاه و استخدام شدن در شرکت ها و مراکز هنری انجام می شود. به منظور آشنایی بیشتر با این فرایند لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در این حوزه کسب کنید.

نکات قابل توجه در بررسی پرتفولیو هنری

به منظور پذیرش در بهترین کالج و دانشگاه مربوطه، لازم است پرتفولیو هنری خود را تکمیل کنید. ما از بازبینان واقعی جهت بررسی نمونه کارها در این حوزه راهنمایی خواستیم که چگونه یک نمونه کار هنری بسازیم. آنها نکات بررسی نمونه کار هنری و توصیه های کاربردی خود را در شش مرحله به اشتراک می گذارند:

الزامات مهم جهت ارسال نمونه کارها را دنبال کنید

هر دانشگاه دارای الزامات مختلف نمونه کارها، مانند تعداد و نوع قطعات هنری است. محل درخواست خود را مشخص کنید، دستورالعمل های برنامه دانشگاه مربوطه را از نزدیک بخوانید و نمونه کارهای هنری خود را با در نظر گرفتن این الزامات بسازید.

در رسانه های مختلف کار خود را به نمایش بگذارید

در بررسی پرتفولیو هنری می‌توانید با گنجاندن چند رسانه یا سبک مختلف در کارنامه هنری خود، تمایل خود را برای خارج شدن از منطقه خود به داوران نشان دهید. آزمایش با انواع مختلف مواد را در نظر بگیرید یا با کلمات نوشته شده خلاقیت خود را نشان دهید. اگر بیشتر قطعات هنری شما در یک رسانه هستند، تکنیک های مختلف را امتحان کنید. به عنوان مثال، اگر شما یک عکاس هستید، تصاویر و ترکیب بندی های متنوعی را وارد کنید. مناظر، پرتره، عکس های اکشن، نوردهی طولانی، مادون قرمز و غیره.

دیدگاه خود را به اشتراک بگذارید

آثاری را برای نمونه کار جهت ارسال به دانشگاه هنر خود انتخاب کنید که نشان دهد جهان را با استفاده از صدای خلاق خود چگونه می بینید. بررسی‌کنندگان نمونه کارها می‌خواهند شما را به‌ عنوان یک هنرمند و یک شخص از طریق کارتان بشناسند: چه چیزی باعث می ‌شود که شما انتخاب شوید؟

آثاری را انتخاب کنید که توانایی های هنری و همچنین دیدگاه و ارزش های منحصر به فرد شما را ارائه می دهند. آثاری که از داستان ‌های زندگی شما الهام گرفته‌ اند یا برای موضوعی هیجان را نشان می‌ دهند، اغلب در انتقال صدای فردی شما بهترین هستند.

کاری را انتخاب کنید که منحصر به فرد شما باشد

در بررسی پرتفولیو هنری، بررسی‌کنندگان برنامه می‌گویند که یک مجموعه هنری قوی شامل چند اثر مشاهده ‌ای است که از چیزی که می ‌توانید در زندگی واقعی ببینید ایجاد شده ‌اند. مطمئن باشید که این آثار منعکس کننده دیدگاه شما نسبت به دنیای اطرافتان هستند. این آثار نباید کپی کارهای هنرمندان دیگر یا هنرهای طرفدار باشند. قطعات مشاهده ای از زندگی نشان می دهد که چگونه مهارت های هنری شما با چشم منحصر به فرد و احساس فردیت شما ارتباط برقرار می کند.

مستندات خوبی ارائه دهید و در روزمه هنری خود آن را اضافه کنید

مطمئن شوید که کار را منظم و واضح ارائه می‌دهید. تصاویر باکیفیت بگیرید، از نور طبیعی استفاده کنید، هر تصویر را با عنوان و مدیوم برچسب بزنید، و غیره. در نظر بگیرید که چگونه یک داور می‌تواند به بهترین وجه آن قطعه را لمس و تجربه کند، مانند چندین زاویه یا ارائه جزئیات. بررسی کنید پرتفولیو هنری در نمایشگرهای دیجیتال مختلف خوب به نظر می رسد. بازبینان نمونه کارها همچنین به نحوه فکر کردن و ساختن کار شما علاقه مند هستند و برخی از دانشکده های هنر و طراحی (مانند کالج هنر کالیفرنیا) در مورد هر قطعه هنری توضیحات کتبی می خواهند.

از یک منبع قابل اعتماد بازخورد دریافت کنید

بازخورد عینی هنگام ساختن یک مجموعه هنری که نشان می دهد شما چه نوع فردی هستید، کلیدی هستند. هنگام درخواست بازخورد و انتقاد، سعی کنید فردی را انتخاب کنید که تجربه ایجاد یا قضاوت نمونه کارهای هنری را داشته باشد، مانند یک معلم هنر یا هنرمند. مشاوران پذیرش پرتفولیو هنری در بسیاری از مدارس هنر نیز بررسی های رایگان نمونه کارها را ارائه می دهند. نمونه کارهای هنری شما بخش مهمی از درخواست کالج شما است زیرا داستان شخصی شما و رابطه شما با هنرسازی را بیان می کند. صرف زمان و تلاش در کارنامه خود، احتمال پذیرش شما در کالج یا برنامه ای را که برای شما مناسب است افزایش می دهد و حتی می تواند فرصت های بورسیه تحصیلی احتمالی شما را باز کند.

مجموعه هنری فیلم و تلویزیون خود را بسازید

کارشناسان تولید می خواهند ببینند که شما چه توانایی هایی دارید. نمونه کارها یا نمایشنامه راهی برای نشان دادن آنهاست. اگر می خواهید در بخش هنر در فیلم و تلویزیون کار کنید، داشتن نمونه کارها که توانایی های شما را به نمایش بگذارد ضروری است. این می تواند به اشکال مختلف باشد: نمونه های فیزیکی کار شما، طرح روی کاغذ، بوم، عکس و… که به خوبی در مورد یک هنرمند ارائه شده است.

نکات قابل توجه در بررسی پرتفولیو

در بررسی پرتفولیو هنری شما بر اساس مهارت و خلاقیتی که می توانید در کارنامه خود نشان دهید از قبیل، نمایش یک فیلم یا عکس از پروژه هایی که روی آنها کار کرده اید استخدام خواهید شد، بنابراین بسیار مهم است که این کار را به درستی انجام دهید. وقتی برای مصاحبه با یک مدیر هنری یا طراح ملاقات می کنید، آنها نمونه کار دیگران را خواهند دید. به مجموعه خود اطمینان داشته باشید، به آنچه می گویند گوش دهید و مشتاق باشید. خاطره انگیز باشید هر چه مهارت های بیشتری داشته باشید و بتوانید نشان دهید، بهتر است و به استخدام شما کمک بهتری می کند.

نکاتی برای ایجاد یک نمونه کار هنری

طیف وسیعی از مهارت های مختلف را نشان دهید. این امر شامل طراحی فنی، طراحی به کمک کامپیوتر (با استفاده از نرم افزارهایی مانند Vectorworks و  SketchUp و طراحی دستی، آثار هنری مفهومی، ساخت مدل، طراحی گرافیک، عکاسی و غیره است.

تصاویر طیف وسیعی از فعالیت ‌های بخش هنری از قبیل، طراحی صحنه، استوری ‌برد، گرافیک و ساخت و ساز را نشان دهید.

از هنرهای سه بعدی خود و شرکت هایی که برای آنها کار کرده‌اید، عکس‌ های با کیفیت خوب بگیرید.

کتاب ‌های طراحی خود را برای نشان دادن کار در فرآیند طراحی از تحقیق، توسعه طراحی و هنر مفهومی ارائه دهید.

کاری را که بیشترین ارتباط را با تولید دارد در ابتدا قرار دهید. تمرکز بر مهارت هایی که کارفرما به احتمال زیاد به آن نیاز دارد.

در بررسی پرتفولیو هنری فقط مواردی را بگنجانید که در آنها مهارت بیشتری دارید. نمونه های ضعیف یا نامرغوب را وارد نکنید، حتی اگر آنها تنها نمونه هایی هستند که دارید. نشان دهید در چه چیزی خوب هستید، نه در چه چیزی بد هستید.

از کاغذ با کیفیت و تمیز استفاده کنید. به دقت در مورد نحوه چیدمان همه چیز فکر کنید. بیش از دو یا سه تصویر جداگانه در یک صفحه نداشته باشید. مطمئن شوید که همه چیز به درستی در صفحه قرار گرفته است.

نکاتی برای ایجاد یک نمونه کار وب سایت یا نمایشنامه

در پرتفولیو هنری خود اگر در حال ساخت فیلم نمایشی هستید، بهترین کار خود را در اولویت قرار دهید. یک کارفرما یا مربی پذیرش احتمالاً در روزی که فیلم شما را می بیند، فیلم های نمایشی زیادی را دیده است. شما باید در 30 ثانیه اول توجه آنها را جلب کنید. بهترین ها را در اولویت قرار دهید، زیرا ممکن است کارفرما قبل از رسیدن به آن کار را رها کند.

به کیفیت بیشتر از کمیت فکر کنید. بهترین کار خود را درج کنید.

به یاد داشته باشید، شخصی که به فیلم نمایشی شما نگاه می کند ممکن است بدون شما به آن نگاه کند، بنابراین از متن برای توضیح اینکه چه چیزهایی هستند استفاده کنید.

اگر در حال نشان دادن کاری از یک پروژه مشترک هستید، در مورد سهم خود شفاف باشید. این می تواند به سادگی یک خط متن روی گرافیک، ویدیو یا اسکرین شات باشد.

اطمینان حاصل کنید که نمونه کار شما در اندازه های مختلف روی صفحه نمایش، دستگاه ها و مرورگرها کار می کند. اگر آن را روی دسکتاپ ساخته ‌اید، بررسی کنید که همچنان در موبایل خوب به نظر می ‌رسد. اگر از Safari استفاده می کنید، فراموش نکنید که آن را برای مثال در کروم تست کنید.

یک بیوگرافی کوتاه حاوی اطلاعاتی در مورد شما و تجربیاتتان اضافه کنید.

اطلاعات تماس کامل خود را وارد کنید اگر گواهینامه رانندگی و گذرنامه کامل کشوری را دارید، اعلام کنید که آنها را نیز دارید.

نتیجه گیری

در بررسی پرتفولیو هنری‎، شما باید نمونه کارهای خود را جمع آوری کنید.

شما باید عکس هایی از خود در حال کار اضافه کنید.

لطفاً اطلاعاتی درباره شرکت ‌های معتبر و موفقی که برای آنها کار کرده‌اید، درج کنید.

داشتن تعداد زیادی نسخه های مختلف در روزمه هنری شما به شما امکان می دهد راحت تر در شرکت ها استخدام شوید. به همین منظور برای کسب آموزش های موثر در این حوزه می توانید با خرید و شرکت در دوره پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و پکیج آموزش کسب درآمد دلاری و تومانی خانم بهاره صالح نیا که دانش علمی در این حوزه دارند شرکت کرده و به درآمدی بالا برسید و مهارت و دانش خود را افزایش دهید. کافیست به سایت خانم بهاره صالح نیا مراجعه کرده و از پکیج های ایشان استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن