نکات مهم در خرید دوربین دست دوم

نکات مهم در خرید دوربین دست دوم موضوع بسیار مهمی است و بر کسی پوشیده نیست که تجهیزات عکاسی بسیار گران هستند به خصوص برای مبتدیانی که مشتاق عکاسی حرفه ای هستند. هر سال مدل ‌های جدیدی عرضه می ‌شوند که به این معنی است که بازار همیشه مملو از دوربین ‌های دست دوم است. در میان این مدل‌ های دست دوم، مطمئناً قیمت‌ های عالی پیدا خواهید کرد که لازم است در این زمان نمونه موردنظر خود را خریداری کنید. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با نکات مهم در خرید دوربین دست دوم لازم است ادامه مطلب را بررسی کنید.

مواردی که باید در بررسی نکات مهم در خرید دوربین دست دوم بدانید

در بررسی نکات مهم در خرید دوربین دست دوم باید بدانید که در چند سال گذشته، دوربین های گوشی های هوشمند به طور قابل توجهی بهبود یافته اند. برخلاف گذشته که کاربران گوشی های هوشمند با دوربین های 3، 5 یا 8 مگاپیکسلی کار می کردند، اکنون گوشی های هوشمند به دوربین های 13، 16، 21 مگاپیکسلی و بالاتر مجهز می شوند. مدل های متنوعی از گوشی های هوشمند وجود دارند که دارای دوربین دوگانه به سمت جلو و عقب هستند. در نتیجه، این امر روندی را ایجاد کرده است که به موجب آن همه اکنون یک عکاس هستند و می توانند به تنهایی با کمی آموزش بهترین عکس ها را از جلوه های مختلف تصویربرداری کنند.

اکثریت قریب به اتفاق مردم تصمیم گرفته اند اشتیاق خود به عکاسی را از گوشی های هوشمند به دوربین های DSLR گسترش دهند. از آنجایی که دوربین های DSLR جدید گران هستند، بسیاری از مردم دوربین های دست دوم را انتخاب کرده اند. بهترین نکته در مورد دوربین های DSLR دست دوم این است که آزمایش شده اند. در حقیقت خرید یک دوربین کاملاً جدید یک سرمایه گذاری بزرگ است و بسیاری از مردم توانایی مالی لازم برای انجام چنین معامله ای را ندارند. چیزی که ممکن است از آن آگاه نباشید این است که سازندگان دوربین معمولاً برای پوشش هزینه‌ های تحقیق و توسعه و همچنین سود بردن از فناوری جدید، قیمت دوربین ‌های جدید را بالا می ‌برند.

نکات مهم در خرید دوربین دست دوم

در بررسی نکات مهم در خرید دوربین دست دوم باید بدانید که یک دوربین دست دوم یک سرمایه گذاری عالی برای شما است به خصوص اگر به عکاسی علاقه مند هستید و یا رشته تخصصی شما است. هنگامی که دوربین دست دوم را انتخاب می کنید، از تخفیف های زیادی برخوردار می شوید. دلیل اینکه یک دوربین دست دوم تخفیف زیادی دارد این است که سازندگان دوربین هر ساله مدل های جدیدی را عرضه می کنند.

در نتیجه، یک عکاس حرفه ای تصمیم به ارتقاء آن می گیرد. به عنوان یک عکاس مشتاق، می توانید از این مزیت استفاده کنید و یک دوربین DLSR استفاده شده داشته باشید که به شروع حرفه عکاسی شما کمک می کند. علاوه بر این، می توانید پول زیادی را پس انداز کنید.

یکی از نکات مهم در خرید دوربین دست دوم این است که گوشی های هوشمند از نظر دوربین بهبود یافته اند. وقتی با پلتفرم های شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و برنامه هایی مانند اسنپ چت ترکیب می شود، این امکان را فراهم می کند تا همه به یک عکاس حرفه ای تبدیل شوند. اکثریت قریب به اتفاق این افراد علاقه خود را به عکاسی از گوشی های هوشمند به دوربین های حرفه ای گسترش داده اند.

دوربین های کاملا جدید گران هستند و بنابراین به عنوان یک دانشجوی مشتاق عکاسی، چنین سرمایه گذاری دست نیافتنی است. خرید لنزهای مستعمل و یک دوربین دست دوم می تواند به بهبود تمرین شما کمک کند. در دوربین های دست دوم اگرچه ممکن است چند خراش روی بدنه دوربین داشته باشد، اما با این حال لنز، صفحه نمایش LCD، سنسور دوربین و سایر لوازم جانبی همچنان به خوبی کار می کنند.

چگونگی نگهداری و موارد و نکات مهم در خرید دوربین دست دوم

در بررسی نکات مهم در خرید دوربین دست دوم شما یاد خواهید گرفت که چگونه دوربین را به درستی نگهداری کنید. به عنوان مثال نحوه جلوگیری از ورود گرد و غبار به سنسور دوربین و نحوه تمیز کردن لنز DSLR و… را یاد خواهید گرفت. به عنوان یک دانشجوی عکاسی که می‌خواهد روزی یک عکاس حرفه‌ای شود، هزینه یک دوربین DSLR جدید می ‌تواند مانع رسیدن به رویاهای شما شود.

اگر به دوربین گوشی هوشمند خود تکیه کنید، می توانید عکس های شگفت انگیزی بگیرید اما این بهترین راه برای یادگیری نیست. دوربین های گوشی های هوشمند اکثریت قریب به اتفاق تنظیمات و ویژگی های موجود در دوربین های DSLR را ندارند. اگر تصمیم بگیرید که به استفاده از دوربین یا تلفن هوشمند اشاره کنید، منحنی یادگیری شما متوقف خواهد شد. تنها راه برای اطمینان از رسیدن به وضعیت حرفه ای، خرید یک دوربین دست دوم است.

همان طور که می دانید، بازارهای دست دوم محل خوبی برای شروع شکار دوربین‌ های قدیمی هستند، به احتمال زیاد در منطقه‌ای که شما زندگی می ‌کنید دوربین ‌های قدیمی زیادی هم وجود دارند و به لطف علاقه مردم به هر چیز دست دوم، این دسته بازارها یک بار دیگر رونق گرفته اند.

چگونگی نگهداری دوربین دست دوم

اگر متخصص باشید، می‌دانید که شکار واقعی خرید وسایل دست دوم، در اوایل صبح اتفاق می ‌افتد، زمانی که قیمت ‌های منحصر به ‌فرد هنوز در دسترس هستند. با این حال، حتی در ساعات بعدی، امکان یافتن وسایل باکیفیت هم وجود دارد. قبل از مذاکره در مورد قیمت، چه چیزهایی را باید روی دوربین بررسی کنیم؟ در اینجا نکات مهم در خرید دوربین دست دوم و آمادگی شما جهت شروع به گرفتن عکس آورده شده است:

در مجموع کل تجربه خرید دوربین دست دوم بسیار جذاب است و اگر معامله ای را انجام دهید، ماموریت شما رضایت بخش تر هم می شود. اگر یک عکاس حرفه ای جهت خرید دوربین دست دوم هستید و ترجیح می ‌دهید فقط به دنبال دوربین‌ های دست دوم باشید، این نکات برای خریداران باهوش نیز مفید است:

  • بخش فنی دوربین دست دوم خود را بررسی کنید

یکی از نکات مهم در خرید دوربین دست دوم این است که ابتدا شاتر دوربین خود را امتحان کنید. ببینید آیا در اطراف لبه‌ های آن نشانه ‌ای از زنگ زدگی وجود دارد، این می ‌تواند یک علامت هشدار باشد که دوربین در یک محیط مرطوب ذخیره شده است. تیغه های آن باید بدون هیچ گونه شواهدی از خم شدن روی هم قرار گیرند، که می تواند در حین رهاسازی مانع ایجاد کند.

ویژگی دیگری که باید بررسی کنید دیافراگم لامپ شما است. اطمینان حاصل کنید که شاتر را تا زمانی که می خواهید باز نگه دارید کار می کند. در حین خرید تایمر خود را بررسی کنید تا ببینید آیا در زمان تعیین شده آزاد می شود یا خیر. اطراف لبه های دوربین شما، تله های نوری وجود دارد. این معمولاً یک ماده مانند نوار چسب است که می تواند در طول سال ها خراب شود و ضایعات ریز پارچه روی لنز شما باقی بماند یا بدتر از آن، باعث نشت نور شود. با این حال، می توان آن را جایگزین کرد.

در حالی که بدنه دوربین خود را بازرسی می کنید، در صورت وجود شکاف باتری را بررسی کنید و مطمئن شوید که باتری های تخلیه شده قدیمی آسیبی ندیده اند. در آخر، شاتر خود را چند بار روشن کنید و مطمئن شوید که همه چیز صاف است و چیزی گیر نمی کند.

  • لنز را بررسی کنید

یکی دیگر از نکات مهم در خرید دوربین دست دوم این است که جایی که زنگ زدگی وجود دارد؛ احتمال حضور کپک و قارچ در لنزهای شما زیاد است. اولین هشدار از بوی تند آن است. این اغلب با یک دوربین قدیمی که در یک بازار قدیمی یافت می شود بررسی می شود. ترفند دیگری که می توانید امتحان کنید این است که قارچ را با نور ماوراء بنفش از بین ببرید تا بیشتر پخش نشود. از آنجایی که از بین بردن لنز فرآیندی طولانی و پرهزینه است، انتخاب با شماست، با این حال، تنها در صورتی خرید دوربین دست دوم را توصیه می کنیم که ارزش دوربین از هزینه تعمیر آن بیشتر نشود.

هنگام نگاه کردن به لنز، مهم است که مطمئن شوید که هیچ خط و خشی روی آن وجود ندارد. در بسیاری از دوربین ها، می توانید فوکوس را از طریق منظره یاب خود بررسی کنید. اگر دوربین اجازه نمی دهد، تنها راه بعد از فیلمبرداری یک رول فیلم است. اگر می توانید پیچ لنز را باز کنید و وضعیت تیغه ها را بررسی کنید. گاهی اوقات گریسی که باز و بسته شدن صاف را تسهیل می کند ممکن است نشت کند و تیغه ها را علامت بزند. این امر عملکرد دوربین را مختل می کند.

برای اطمینان از اینکه زوم صاف است و حلقه دیافراگم بدون نقص به بالا و پایین حرکت می کند، لنز را در سراسر آن احساس کنید. برای بررسی نورسنج، می توانید از یک برنامه نورسنج در گوشی خود استفاده کنید یا آن را با دوربین دیگری که ممکن است همراه خود داشته باشید مقایسه کنید. بدون هیچ کمکی، باید زمان دقیق نوردهی را در شرایط نوری که در آن لحظه وجود دارد، بدانید.

 

نتیجه گیری

در مجموع با بررسی نکات مهم در خرید دوربین دست دوم می توانید به راحتی عکاسی حرفه ای خود را شروع کنید. در این راه بهتر است از کارشناسان و متخصصان مجرب در این حوزه کمک بگیرید. یکی از افراد خبره و کارشناس در این حوزه خانم بهاره صالح نیا است که با استفاده از پکیج های بسیار عالی ایشان می توانید با دوربین دست دوم خود هم به خوبی کار کنید و عکاس حرفه ای شوید. کافیست پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و کسب درآمد دلاری و تومانی از عکاسی ایشان را از سایت تهیه کنید و از خدمات عالی این استاد بهره مند شوید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن