لایت باکس یا خیمه عکاسی چیست؟

لایت باکس یا خیمه عکاسی چیست؟ یکی از راه ‌های آسان برای حرفه‌ای ‌تر و مطلوب ‌تر جلوه دادن محصولاتتان، عکاسی از آنها در داخل جعبه نور است. لایت باکس عکس (همچنین به عنوان جعبه سفید یا خیمه عکاسی شناخته می شود) یک جعبه خالی با دو طرف سفید شفاف و یک پس زمینه صاف و سفید است. محصول خود را در آن قرار دهید، عکس بگیرید و یک عکس محصول حرفه ای با نور خوب، بدون سایه و پس زمینه ساده دریافت کنید. لایت باکس را می توان به راحتی با چند ابزار ساده درست کرد. در حقیقت شما به یک دوربین دیجیتال گران قیمت نیاز ندارید. حتی اگر فقط از دوربین تلفن همراه خود استفاده می کنید، یک جعبه نور می تواند عکس های محصول شما را بهبود بخشد.

لایت باکس یا خیمه عکاسی چیست؟

نکات قابل توجه در بررسی لایت باکس یا خیمه عکاسی

ابزارهایی که شما برای لایت باکس یا خیمه عکاسی نیاز خواهید داشت عبارتند از:

یک جعبه مقوایی

چسب

یک جعبه برش

دستمال کاغذی سفید

تابلو و پوستر سفید

  • نحوه ایجاد جعبه نور برای عکاسی محصول:

مرحله 1: جعبه نور خود را برش دهید

از کاتر جعبه برای بریدن لبه های بالایی جعبه استفاده کنید. در مرحله بعد، سه طرف جعبه را برش دهید و در هر طرف یک حاشیه 1 سانتی متری بگذارید.

مرحله 2: دستمال کاغذی را کوتاه کرده و چسب بزنید

دستمال کاغذی را به اندازه تقریبی کناره های جعبه برش دهید (لبه های آن را که می توان با نوار چسب پایین انداخت). سپس دستمال کاغذی را به قسمت بیرونی جعبه بچسبانید و هر سوراخ را بپوشانید. دستمال کاغذی به عنوان یک پخش کننده نور عمل می کند، نور ورودی را گرفته و سایه را از بین می برد.

مرحله 3: از یک پوستر برای پس زمینه سفید استفاده کنید.

پوستر را به اندازه عرض جعبه ببرید. مطمئن شوید که پوستر به اندازه کافی بلند باشد تا از جعبه خارج شود. بالای پوستر را به بالای جعبه بچسبانید، سپس آن را به سمت پایین و بیرون از جعبه بچسبانید تا یک پس زمینه سفید بدون گوشه ایجاد کنید. می توانید قسمت پایین پوستر را به پایین جعبه بچسبانید تا به سمت بالا خم نشود. اکنون می توانید محصولات خود را داخل جعبه نور قرار دهید و چند عکس بگیرید. جعبه نور را در یک منطقه با نور طبیعی مانند نزدیک یک پنجره روشن قرار دهید. یا اگر نور طبیعی کافی ندارید، یک چراغ رومیزی بالای جعبه نور قرار دهید. برای این مثال، گوشه‌ای از دفتر خود را با نور طبیعی فراوان پیدا کنید.

  • گرفتن عکس با لایت باکس یا خیمه عکاسی

نور طبیعی همیشه بهترین انتخاب است. مگر اینکه بخواهید سایه های دراماتیک اضافه کنید، در این صورت می توانید به سادگی یک لامپ را زاویه دهید تا به سمت چپ یا راست جعبه نور بتابد.

مطمئن شوید که فلاش دوربین خود را خاموش کرده اید.

نزدیک شدن. استفاده از لایت باکس یا خیمه عکاسی و یک عکس کلوزآپ راهی عالی برای به نمایش گذاشتن جزئیات محصول شما بدون هیچ گونه پس زمینه منحرف کننده است.

از زوایای مختلف از محصول خود عکس بگیرید تا مشتریان شما دقیقا بدانند چه چیزی به دست می آورند.

ذکر موارد موثر برای تنظیم عکس محصول برای فروشگاه های آنلاین

در اینجا ایده های بیشتری برای گرفتن عکس از محصول خود و ارائه آنلاین آن به صورت لایت باکس یا خیمه عکاسی وجود دارد:

  • نورپردازی

در این روش اولویت اصلی محصولی است که به راحتی قابل مشاهده باشد و به همین دلیل است که لایت باکس عکس، ابزار بسیار خوبی است. اما این بدان معنا نیست که شما باید محصول خود را به روشی خسته کننده ایجاد کنید. شما می توانید با نور و سایه بازی کنید، به خصوص اگر نورپردازی به خوبی با محصول شما مطابقت داشته باشد.

  • تعادل رنگ سفید

وقتی به چیزی نگاه می کنیم، چشمان ما به طور طبیعی تعادل رنگ سفید را تنظیم می کند. اگر از محصولی عکس می گیرید، رنگ ممکن است خاموش به نظر برسد، درست مانند برف در عکس که گاهی آبی به نظر می رسد یا یک شی در نور شمع نارنجی به نظر می رسد. با تنظیم تعادل رنگ سفید در دوربین خود، می توانید این مشکل را برطرف کنید و عکس های محصول خود را واقعی تر نشان دهید.

  • عمق میدان

وقتی عکسی با پیش زمینه واضح و پس زمینه تار می بینید، تصویری با عمق میدان کم مشاهده می کنید. وقتی ناحیه بزرگ ‌تری از عکس را فوکوس می کنید، عمق میدان طولانی‌تر است. عمق میدان کم، روی جزئیات نمای نزدیک محصول شما تمرکز می کند، در حالی که پس زمینه محو می شود. این باعث می شود جزئیات محصول برجسته شود. عمق میدان کم تمرکز را روی جزئیات قرار می دهد و اجازه می دهد پس زمینه محو شود.

  • خلاقیت در زمینه عکس محصول

لایت باکس عکس، ابزاری عالی برای بهبود عکاسی محصول شماست، اما نباید تنها نوع عکسی که می گیرید ملاک اصلی شما باشد.  مشتریان همچنین دوست دارند یک محصول را در محیط طبیعی آن ببینند. این به آنها این احساس را می دهد که چگونه می توانند از کالا در خانه خود استفاده کنند و احتمال خرید آن را افزایش می دهد. بنابراین مطمئن شوید که یک عکس از محصول را در یک پس زمینه جذاب قرار دهید. همچنین می‌ توانید از پس‌زمینه ‌ها و ترکیب‌بندی ‌ها برای نشان دادن حال و هوای خاصی برای محصول خود استفاده کنید.  حتماً عکس محصول را در پس‌زمینه واقعی نیز قرار دهید.

  • عکس از چند منظر:

از منظرهای مختلف عکس بگیرید تا محصول خود را تا حد امکان جامع و کامل به تصویر بکشید. به این فکر کنید که چه چیزی می تواند برای مشتریان شما مهم باشد: آیا جزئیات مهمی وجود دارد که بینندگان شما باید حتما ببینند؟ سپس آنها را با یک نمای نزدیک ایجاد کنید. آیا مقیاس مهم است؟ اگر این چنین است محصول خود را در کنار یک شیء قرار دهید تا مشتریان شما بهتر بتوانند بزرگی آن را قضاوت کنند.

استفاده از جزئیات در عکاسی با لایت باکس یا خیمه عکاسی

این جزئیات همچنین مواردی هستند که باید هنگام نوشتن توضیحات بهتر محصول به آنها اشاره کنید.

در عکاسی با لایت باکس یا خیمه عکاسی وضوح بالایی را برای تصاویر محصول خود انتخاب کنید:

وقتی صحبت از وضوح عکس های محصول می شود، توصیه می کنیم با بالاترین کیفیت عکس بگیرید. همیشه امکان کاهش وضوح تصویر بعد از واقعیت وجود دارد. اما افزایش وضوح هرگز جواب نمی دهد و نتایج پیکسلی و دانه دار خواهند بود. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد بهینه سازی تصاویر وب سایت شما ارائه شده است.

 

گرفتن عکس های حرفه ای از محصول با گوشی هوشمند کاملا امکان پذیر است. بسیاری از دوربین های گوشی های هوشمند این روزها آنقدر خوب هستند که می توانند به راحتی با دوربین های دیجیتال SLR گران تر رقابت کنند، به خصوص اگر مبتدی باشید. نکات زیر را در نظر داشته باشید:

دمای رنگ و تعادل رنگ سفید: در یک گوشی هوشمند، می‌توانید دمای رنگ را پس از انجام یک برنامه ویرایش عکس رایگان تنظیم کنید یا از یک برنامه دوربین شخص ثالث استفاده کنید. برخی از گوشی‌های هوشمند نوعی «حالت حرفه‌ای» را ارائه می ‌کنند که به شما امکان می ‌دهد تنظیمات خاصی را به صورت دستی ایجاد کنید یا از بین مشخصات مختلفی مانند «نور روز» یا «نور مصنوعی» انتخاب کنید.

عمق میدان: ایجاد عمق میدان کم در گوشی های هوشمند سخت اما ممکن است. می توانید از یک لنز خارجی استفاده کنید یا از یک برنامه عکس استفاده کنید که می تواند جلوه پس زمینه تار ایجاد کند.

وضوح: اگر با گوشی هوشمند خود عکس می گیرید، همیشه باید با نسبت تصویری که بالاترین وضوح را به شما ارائه می دهد عکس بگیرید. به این ترتیب بزرگ ‌نمایی، برش و سایر جلوه‌ های عکس پس از آن همچنان امکان‌پذیر خواهد بود.

  • لوازم موردنیاز برای عکاسی محصول

امروزه برای گرفتن عکس های عالی از محصول نیازی به تجهیزات حرفه ای ندارید. تنها چیزی که نیاز دارید یک دوربین یا یک گوشی هوشمند با دوربین مناسب است. برای نورپردازی، فقط از نور طبیعی استفاده کنید (مثلاً از یک پنجره)، یا از لامپ های مناسب استفاده کنید. شما اغلب می توانید اینها را بسیار ارزان اجاره کنید. از یک پس زمینه بدون درز برای ایجاد پس زمینه خنثی استفاده کنید. در عکاسی با لایت باکس یا خیمه عکاسی همیشه مطمئن شوید که محصول شما به وضوح قابل مشاهده است. می توانید در عکس های خود خلاق باشید و با نور و عمق میدان بازی کنید، اما محصول شما باید همیشه در مرکز توجه باشد.

در بیشتر موارد، نور طبیعی بهترین عملکرد را دارد. برای مثال، اگر پنجره بزرگی دارید، محصول خود را طوری قرار دهید که نور روز از یک طرف روی آن بیفتد. این امر به شما نور ملایم می دهد.

نتیجه گیری

در عکاسی با لایت باکس یا خیمه عکاسی تصویر محصول عکسی است که در آن محصول شما مرکز توجه است. فرقی نمی کند که فقط خود محصول نشان داده شود یا در عمل در کنار اشیاء یا افراد دیگر نشان داده شود. آنچه مهم است این است که محصول همیشه خوب ارائه شود و مشتریان شما را تحت تاثیر قرار دهد.

در مجموع برای نتیجه بهتر در این حوزه لازم است به آگاهی خوبی برسید. خرید پکیج های خانم بهاره صالح نیا از قبیل، پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و پکیج مستر کلاس عکاسی با موبایل گزینه خوبی است که کار خود را با آن ها شروع کنید. بهتر است ابتدا به سایت ایشان مراجعه کنید و با خرید پکیج ها اطلاعات خود را افزایش دهید.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن