نکات کلیدی و مهم در عکاسی خیابانی

عکاسی خیابانی در اصل، هنر ثبت لحظه های صادقانه و انسانی در مکان ‌های عمومی است. بیان خلاق یکی از اجزای حیاتی هر هنری است، اما در عکاسی خیابانی، زمان ‌بندی، شانس، صبر و توجه به جزئیات به شما کمک می‌کند تا تصاویر واقعی را ثبت کنید. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با نکات کلیدی و مهم در عکاسی خیابانی لازم است ادامه مطلب را دنبال کنید.

عکاسی خیابانی

در عکاسی خیابانی بیایید فرض کنیم اولین دوربین خود را خریداری کرده اید و افکار اولیه شما پس از جعبه گشایی آن به این سمت پیش می رود که سریع به عکاسی مشغول شوید. احتمالاً خانه خود را ترک خواهید کرد و به بیرون از منزل می روید. در طول این مدت ممکن است چند عکس از طبیعت و معماری های ساختمان بگیرید، اما پس از آن درختی را در آن سوی خیابان و درست در حالی که در حال عکاسی هستید. زوم می کنید! یک کودک خردسال با دوچرخه خود به سرعت می گذرد و در عکس شما ظاهر می شود. شما که کمی شوکه شده اید، تلاش می کنید تا به عکس کودک روی دوچرخه نگاه کنید.

در عکاسی خیابانی شما یاد می گیرید که چگونه تنظیمات دوربین خود را برای عکس گرفتن از حرکات مختلف تنظیم کنید و روز به روز از عابران، فروشندگان خیابانی، ترافیک و فقط حتی از شلوغی خیابان هم عکس می گیرید. دوربین شما هر زمان که بیرون هستید همراه شما است، زیرا شما یک عکاس خیابانی هستید! شما حرکتی را که در اطراف شما اتفاق می افتد ثبت می کنید. خیلی دور نیست که عکاسی خیابانی را «عکاسی تصادفی» نیز بخوانیم، زیرا هر چقدر که از قبل برای یک عکس برنامه ریزی کرده باشید، خیابان ها شما را با چیزهای بیشتری شگفت زده خواهند کرد.

بهترین دوربین های عکاسی خیابانی

در عکاسی خیابانی برخی از دوربین ها می توانند کار شما را آسان تر کنند و به تقویت هنر شما کمک کنند. ما سه نوع دوربین را بر اساس کیفیت آنها تقسیم کرده ایم.

آیفون برای عکاسی خیابانی

گوشی‌های هوشمند ویژگی ‌های باکیفیتی ارائه می ‌کنند که می‌ توانند عکس‌ های خیره‌کننده ایجاد کنند. جدیدترین آیفون ویژگی های زیادی را ارائه می کند که از نیازهای اساسی هر عکاس خیابانی پشتیبانی می کند.

ویژگی های آیفون:

تثبیت کننده داخلی. عکس را واضح تر می کند

واحد دوربین سه گانه که شامل دوربین فوق عریض f/2.4، دوربین عریض f/1.6 و دوربین تله فوتو f/2 است.

برخورداری از فرمت تصویر RW

  • سامسونگ برای عکاسی خیابانی

جدیدترین نمونه های سامسونگ دارای برخی از ویژگی های فوق العاده است که می تواند به کیفیت عکس های شما کمک کند. شروع به کار کرده اید، یک دوربین مقرون به صرفه و نسبتاً ابتدایی کافی است. اما زمانی که شروع به جدی‌ تر شدن عکاسی کنید، ممکن است متوجه شوید که به عملکرد ویژه‌ای نیاز دارید که یک مدل رده بالا ارائه می ‌کند، مانند عملکرد خوب در نور کم، سرعت عکس ‌برداری مداوم یا فوکوس خودکار بهتر. عکاسی خیابانی به شانس متکی است، بنابراین آنچه مهم است این است که چگونه از آن برای ثبت لحظه های خود استفاده کنید.

  • بهترین لنز برای عکاسی خیابانی

فاصله کانونی: هر چیزی از لنزهای 35 میلی ‌متری گرفته تا 40 یا 50 میلی ‌متری نقطه دلپذیر شما خواهد بود. یک 35 میلی متری برای عکس های نزدیک، در فاصله چند متری از سوژه استفاده می شود. این اندازه به شما این امکان را می دهد که به اندازه کافی از همه چیز، از جمله سوژه خود و اقدامات کافی در پس زمینه برای پشتیبانی از داستان تصویر خود، عکس بگیرید.

با این حال، لنز 50 میلی ‌متری تقریباً برای هر موقعیت خیابانی عالی است و به شما امکان می ‌دهد کمی دورتر از سوژه فاصله بگیرید و فول فریم را ثبت کنید. لنز کیت استاندارد 18-55 میلی‌متری نیز یک انتخاب عالی است: مقرون به صرفه، همه‌کاره و سبک وزن است. سعی کنید از هر چیزی بزرگتر از 50 میلی متر اجتناب کنید زیرا پردازش پس از تصویر را پیچیده می کند.

دیافراگم ثابت یا متغیر: همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا لنز دیافراگم ثابت یا متغیر می خواهید. دیافراگم ثابت دائماً با صحنه ای که در معرض آن قرار می دهید تنظیم می شود و مستقل از فاصله کانونی کار می کند. اینها معمولاً به دلیل مکانیک اضافی گرانتر و سنگین تر هستند. دیافراگم متغیر بر اساس فاصله کانونی شما تغییر می کند و معمولا سبک وزن و ارزان تر از سایر موارد دیگر است.

مواردی که در عکاسی خیابانی باید در نظر بگیرید.

مرحله 1: به این فکر کنید که چرا می خواهید یک عکاس خیابانی باشید

ممکن است بخواهید عکاسی خیابانی انجام دهید، زیرا متوجه رنگ میوه‌ ها در هنگام بازگشت از محل کار خود شده‌ اید و فکر می ‌کنید که عکس خوبی می‌ سازند، یا شاید عکس خوش شانسی را که از تعطیلات خود در خارج از کشور روی دیوارتان آویزان است، گرفته ‌اید و تصمیم گرفته ‌اید که شما می خواهید چنین تصاویر بیشتری خانه شما را پر کند. در مورد این فکر کنید: این به شما کمک می کند تصمیم بگیرید کجا بروید، چه چیزی را جستجو کنید، و چه سبکی قرار است داشته باشید.

مرحله 2: به خیابان بروید و شروع به عکاسی کنید.

عکاسی خیابانی برای مبتدیان می تواند ترسناک باشد، به خصوص زمانی که از افراد بدون اجازه آنها عکس می گیرید. تنها راه حل این مشکل بیرون رفتن و انجام آن است. تلفن یا دوربین خود را بردارید و به مکانی بروید که به سؤال «چرا» شما پاسخ می دهد: شاید یک ساحل شلوغ، یک بازار یا یک کوچه خلوت آرام باشد. شروع به عکاسی کنید، بپذیرید که عکس‌ هایتان ممکن است فوراً عالی نباشند ولی با گذشت زمان بهتر می شوند.

مرحله 3: سبک عکاسی خیابانی خود را توسعه دهید

پس از عکاسی، به خانه بروید تا به تصاویری که گرفته اید نگاه کنید. تصاویر خود را ارزیابی کنید و آنچه را که از دست داده اید و کارهایی که می توانید برای به دست آوردن نتیجه دلخواه انجام دهید را تجزیه و تحلیل کنید. انجام این تمرین به شما کمک می کند تا چشم خود را تیز کنید، سلیقه خود را توسعه دهید و شروع به قاب بندی سبک خود کنید. احتمالاً مهمترین بخش در عکاسی خیابانی ایجاد سبک منحصر به فرد خود است، این را نمی توان در کلاس عکاسی یاد گرفت .

  • مهارت های خود را توسعه دهید

در عکاسی خیابانی اقدام به تنهایی بهترین راه برای یادگیری است، اما پس از اینکه به تنهایی بیرون رفتید و تصاویر خود را ارزیابی کردید، زمان آن رسیده است که به دنبال مشاوره باشید. با پیوستن به یک انجمن یا گروه عکاسی در رسانه های اجتماعی شروع کنید. شروع به ارائه زمینه هایی کنید که با آنها دست و پنجه نرم می کنید و از مشاوره، تکنیک هایی بخواهید که به مهارت های عکاسی شما کمک می کند.

ذکر نکات کلیدی برای عکاسی خیابانی

در اینجا هفت نکته از عکاسان خیابانی برای شروع کار آورده شده است.

خودجوش باشید: اگر دعوتی برای ماجراجویی دریافت کردید، بله بگویید! سعی کنید در خیابان‌ های جدید بروید، در رستوران‌ های جدید غذا بخورید و از اطراف آن مناطق عکس بگیرید.

بالا بروید: به پشت بام یا بالکن بروید که دامنه دید خوبی را به شما ارائه می دهد و خیابان ها را از بالا به تصویر می کشد.

مراقب رویدادها باشید: تظاهرات، نمایش های موسیقی، و رویدادهای دیگر اقدامات زیادی را ارائه می دهند.

زمان خود را تغییر دهید: در زمان های مختلف روز در خیابان ها گشت و گذار کنید تا نور و احساس مناسب را پیدا کنید.

هوشیار بمانید: عکاسی خیابانی تماماً در مورد ثبت لحظاتی است که در خیابان ها آشکار می شوند، و این نیاز به یک چشم هوشیار و تیزبین دارد.

با لنزها بازی کنید: هر لنز جلوه و حس متفاوتی می دهد.

یک داستان بگویید: در مورد عکس های خود داستان بنویسید.

شکی نیست که می توان در ساعات تاریکی عکاسی خیابانی عالی انجام داد و عکاسی در شب چیزی است که همه ما باید امتحان کنیم. به چراغ‌های نئون، ویترین مغازه ‌ها، انعکاس ‌ها، چراغ ‌های ماشین، بارها، رستوران ‌ها، مردم در حال تفریح و روشنایی خیابان فکر کنید.

  • نور خوب را پیدا کنید

مانند هر شکل دیگری از عکاسی خیابانی، عکاسی در شب در مورد یافتن نور خوب است و ما باید از جایی که نور خوب است آگاه باشیم. و این یکی از مهم ‌ترین عوامل در عکاسی خیابانی است. پس از یافتن سوژه مناسب، ابتدا یک منبع نور خوب را شناسایی کنیم، سپس ترکیبی پیرامون آن بسازیم. اما «نور خوب» دقیقاً چیست؟ سعی کنید به دنبال منابع نوری باشید که به تصویر عمق می بخشد.

نتیجه گیری

عکاسی خیابانی در شب به عنوان وسیله ای برای افزودن حجم و عمق به تصاویر شما کمک می کند. شاید از ویترین مغازه ها یا کافه هایی استفاده کنید که نورهای بیرون را منعکس می کنند یا شاید روی آنها رطوبت وجود داشته باشد. با پیدا کردن مکان هایی که در پشت شیشه چیز جالبی وجود دارد، می توانید برای ایجاد عکس های چند لایه چشمگیر که عمق واقعی دارند استفاده کنید. برای یادگیری بیشتر می توانید از پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و پکیج مستر کلاس عکاسی با موبایل خانم بهاره صالح نیا استفاده کنید. کافیست به سایت ایشان مراجعه کرده و با خرید پکیج های عالی ایشان از خدمات موثر و مفید ایشان در این حوزه بهره مند شوید.

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن