راه اندازی اتلیه چه وسایلی نیاز دارد؟

راه اندازی اتلیه چه وسایلی نیاز دارد؟ راه اندازی آتلیه آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست. اما بسیاری از افراد این اشتباه را مرتکب می شوند که اول از همه بدون اینکه بدانند چه چیزی بخرند، آن را راه اندازی می کنند. به همین دلیل است که ما این راهنمای نهایی را برای ساخت یک استودیو ایجاد کردیم. از تجربیات کارشناسان بیاموزید تا اشتباهات مشابه را تکرار نکنید. در اینجا به منظور آشنایی بیشتر با این فرایند، لازم است ادامه مطلب را بررسی و دنبال کنید.

راه اندازی اتلیه چه وسایلی نیاز دارد؟

لیست تجهیزات ضروری برای راه اندازی آتلیه

مهم است که توجه داشته باشید این یک آموزش در مورد چگونگی راه اندازی یک کسب و کار عکاسی نیست، در عوض بر روی تجهیزاتی که برای راه اندازی یک کسب و کار عکاسی نیاز دارید تمرکز می کند. اما برخی از ابزارها شامل مجوز، بیمه، نرم افزار مالی و موارد دیگر مورد نیاز برای ایجاد و راه اندازی کسب و کار عکاسی شما هستند. موقعیت های عکاسی بالقوه زیادی برای صاحب مشاغل کوچک وجود دارد. اما مهم نیست که واقعاً از چه چیزی قصد عکاسی دارید، تجهیزات ضروری برای راه اندازی یک کسب و کار عکاسی نیاز دارید. در اینجا لیستی از ضروری ترین وسایل برای راه اندازی آتلیه آورده شده است:

یک لپ تاپ

یک میکروفون

هدفون

مانیتورهای استودیویی

صفحه کلید

لوازم جانبی (کابل و پایه)

دوربین

لنز مناسب

لامپ فلاش

سوت فلاش

اگر در راه اندازی آتلیه تازه کار هستید و نمی دانید از کجا با تجهیزات استودیو شروع کنید، به جای درستی آمده اید. این روزها می توان کارهای زیادی را از یک استودیوی ضبط خانگی یا آتلیه انجام داد و برای انجام آن نیازی به هزینه های بالا نیست. ما می خواهیم به موارد ضروری نگاه کنیم، چیزهایی که برای شروع به آنها بیشتر نیاز دارید.

راه اندازی اتلیه

 • از بودجه خود نهایت استفاده را ببرید

قبل از اینکه به خرید تجهیزات فکر کنید، باید به بودجه خود فکر کنید و چگونه از پول خود بهترین بهره را ببرید. بنابراین، هدف این است که بهترین تجهیزات استودیویی را به دست آورید. این درست است، اما به عنوان یک مبتدی، بهترین تجهیزات موجود در بازار همیشه بهترین تجهیزات برای شما نیستند. بیایید تصور کنیم که از تجربه صفر شروع می کنید. به نظر شما چه وسایلی بیشتر به شما در توسعه کمک می کند؟

یادگیری و انجام دادن اصول اولیه همیشه مهمترین چیز است و به همین دلیل است که گزینه ارزان تر و مبتدی تر بهترین گزینه برای راه اندازی آتلیه است. شما اصول اولیه را یاد خواهید گرفت. سطح تجهیزات استودیویی را که استفاده می کنید ارتقا دهید. در حقیقت شما باید بودجه خود را عاقلانه تخصیص دهید. ممکن است این توصیه بدیهی به نظر برسد، اما باور کنید، هنگام شروع کار باید این موارد را در نظر بگیرید.

 • دوربین و لنز

اولین وسیله ای که برای راه اندازی یک کسب و کار عکاسی نیاز دارید یک دوربین خوب است . گزینه های زیادی برای بررسی وجود دارد. برخی از آنها در موقعیت های خاص بهتر از بقیه کار می کنند، بنابراین شما می خواهید تحقیقات زیادی در مورد اینکه چه مدل هایی برای جایگاه خاص شما بهتر کار می کنند، انجام دهید. در حقیقت برای راه اندازی آتلیه مهم ترین بخش دوربین و لنز است، چرا که شما با عکاسی مناسب و لنزی با کیفیتی که دارید می توانید بهترین عکس ها را گرفته و از ان به بهترین نحو استفاده کنید.

 • سه پایه

سه پایه نیز یکی از تجهیزات ضروری است، زیرا می تواند به شما کمک کند دوربین خود را ثابت نگه دارید و به شما این امکان را می دهد که از هر سوژه عکس های زیادی بدون حرکت دوربین بگیرید.

 • یک کامپیوتر استودیویی

فهرست ما بر این فرض استوار است که ما به رایج ترین نوع راه اندازی استودیو فکر می کنیم. که با کامپیوتر و DAW شروع می شود. اولین انتخابی که باید در مورد رایانه انجام دهید این است که لپ تاپ می خواهید یا رایانه شخصی. هر دو مزایایی دارند که اکنون به آنها نگاه خواهیم کرد.

یایید با مزایای خرید لپ تاپ شروع کنیم.

واضح ترین مزیت این است که قابل حمل است. اگر یک لپ‌تاپ و یک کنترلر USB MIDI کوچک دارید، یک استودیوی قابل حمل دارید که می‌تواند با شما به هر جایی برود. می توانید موسیقی را در هر جایی برنامه ریزی، ویرایش و میکس کنید یا عکس های خود را ادیت کنید.

هنگامی که به آن مرحله رسیدید، لپ‌تاپ نیز می ‌تواند بخشی از تنظیمات اجرای زنده شما باشد. اگر فضای بسیار محدودی دارید، لپ‌تاپ ‌ها برای استفاده در استودیو عالی هستند.

اگر به یک رایانه شخصی فکر می کنید، واضح است که تحرک را فدای یک واحد ثابت می کنید.

نکته مثبت این است که رایانه های شخصی به طور کلی قدرتمندتر از لپ تاپ ها هستند. این بدان معنا نیست که هر رایانه شخصی از هر لپ تاپ قدرتمندتر است، اما قیمت و هزینه یک رایانه از لپ تاپ بهتر است.

اکثر تولیدکنندگان استودیو ضبط تمایل زیادی به ابزارهای مجازی و MIDI دارند. بنابراین، رم بیشتر و درایوهای SSD سریعتر ممکن است راهی عالی برای شما باشد.

مزیت دیگر راه اندازی آتلیه این است که می توانید کامپوننت ها را تهیه کنید و از شخصی بخواهید یک رایانه شخصی سفارشی برای شما بسازد که بیشترین هزینه را داشته باشد.

بررسی سایر موارد موثر در راه اندازی آتلیه
 • کیف دوربین

هنگامی که دوربین خود را از مکانی به مکان دیگر حمل می کنید، باید از محافظت آن مطمئن شوید. پس روی یک کیف دوربین خوب سرمایه گذاری کنید که بتوانید از آن برای جلوگیری از شکستن یا آسیب دیدن دوربین خود استفاده کنید.

 • نورپردازی

نور یکی از عناصر ضروری هر عکس خوب است. و در حالی که نور طبیعی معمولا ترجیح داده می شود، شما همچنین احتمالاً می خواهید برای زمانی که نور خورشید کافی وجود ندارد، روی نور استودیو سرمایه گذاری کنید

 • لنزها

برای راه اندازی آتلیه تعداد زیادی لنز مختلف وجود دارد که می توانید از آنها برای دریافت انواع مختلف تصاویر در دوربین خود استفاده کنید. بنابراین سرمایه گذاری روی لنزهای مختلف برای بهبود کیفیت عکس ها می تواند ایده خوبی باشد.

 • پس زمینه

بسته به نوع عکس‌هایی که می‌خواهید بگیرید، ممکن است لازم باشد چند پس‌زمینه بخرید یا بسازید که می‌توانید برای عکس‌های استودیویی یا پرتره استفاده کنید.

 • لوازم جانبی

برای راه اندازی آتلیه ایده خوبی است که انواع لوازم مختلف را در دست داشته باشید. انواع لوازمی که انتخاب می کنید می تواند به جایگاه شما بستگی داشته باشد. به عنوان مثال، اگر شما یک عکاس عروسی هستید، احتمالاً همان وسایلی را که یک عکاس حیوانات خانگی استفاده می کند، نمی خواهید. اما داشتن چند گزینه مختلف می تواند ایده خوبی باشد.

 • فضای استودیویی

همچنین ممکن است اجاره یا خرید فضای استودیویی برای کسب و کار عکاسی خود را ضروری بدانید، به خصوص اگر قصد دارید مشتریانی برای عکس گرفتن به دفتر شما بیایند.

 • کنترلر MIDI

برای راه اندازی آتلیه تعداد زیادی کنترلر MIDI عالی در چند شکل مختلف موجود است. برخی از تولیدکنندگان کنترل‌کننده‌ های پد را ترجیح می‌دهند. برخی کلیدها یا ترکیبی از هر دو را ترجیح می دهند. از نقطه نظر موسیقی یا ادیت عکس، ما پیشنهاد می کنیم روی یک صفحه کلید MIDI تمرکز کنید، و اگر می توانید صفحه کلیدی داشته باشید که دارای چند پد نمونه باشد، حتی بهتر است. صفحه کلید MIDI چیزی است که به شما امکان می دهد به جای برنامه نویسی با ماوس، سازهای مجازی خود را کنترل کنید و نت ها را به عنوان اجرای موسیقی ضبط کنید.

 • مانیتورهای استودیویی

مانیتورهای استودیویی یکی از با ارزش ترین تجهیزاتی هستند که می توانید خریداری کنید و با گذشت زمان متوجه خواهید شد که چرا آن ها بسیار ضروری هستند. اگر در تولید تازه کار هستید، به گوش دادن به موسیقی با بلندگوهایی که طوری طراحی شده اند که همه چیز را تا حد امکان خوب به نظر برسانید، عادت خواهید کرد. مانیتورهای استودیویی برای گوش دادن انتقادی طراحی شده اند، به این معنی که باید به شما اجازه دهند موسیقی خود را بدون رنگ آمیزی مصنوعی بشنوید. به عبارت دیگر، آنها سعی نمی‌کنند قسمت‌های بد را پنهان کنند.

 • فلاش استودیویی

بسته به اینکه چه نوع فعالیتی را دنبال کنید فلاش استودیویی می تواند گزینه ای مناسب برای عکاسی شما در نظر گرفته شود. سعی کنید این فلاش ها در ابعاد و اندازه های مختلف موجود هستند و شما بسته به نوع کار خود می توانید مدل موردنظر خود را خریداری کنید.

 

نتیجه گیری

در مجموع برای راه اندازی آتلیه در وهله اول باید دانش و آگاهی خود را در این حوزه افزایش دهید. سپس سعی کنید تا حدامکان از تجهیزات باکیفیت مرتبط با کار خود استفاده کنید. راهنمایی از افراد خبره و آگاه در این حوزه امری ضروری است. سعی کنید به منظور افزایش سطح اطلاعات خود از پکیج های خانم بهاره صالح نیا که شامل پکیج مستر کلاس عکاسی با دوربین و پکیج مستر کلاس عکاسی با موبایل است را استفاده کرده و آن را فرا گیرید. شما با مراجعه به سایت ایشان می توانید پکیج ها را خریداری و استفاده نمایید.

 

 

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن