اموزش عکاسی

اموزش عکاسی موضوعی است که بسیار برای همه جذاب است، ولی مردم به دلایل مختلف عکاس می شوند – اشتیاق به زیبایی شناسی، اشتیاق برای بیان داستان، میل به درک بهتر دنیای اطرافشان، یا شاید فقط یک اشتیاق ساده اما غیرقابل توضیح برای ثبت لحظات.

اموزش عکاسی

اموزش عکاسی در حالی که مسیر شما برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه ای در پشت دوربین منحصر به فرد خواهد بود، ما شش گام مهمی که باید بردارید را بیان کرده ایم. این فهرست به شما یک نمای کلی از عناصری را که باید هنگام آموزش عکاسی در نظر بگیرید، ارائه می‌کند و به شما کمک می‌کند تا وارد رشته‌های ناب این صنعت شوید.

  1. خودت را بشناس

ممکن است فلسفی به نظر برسد، اما باید بفهمید که چه کسی هستید و چه چیزی را دوست دارید. نیکس می گوید: «اگر می خواهید عکاسی را به معنای تجاری دنبال کنید، باید مردم را دوست داشته باشید و عاشق تعامل با آنها باشید.

در حالی که انواع مختلفی از عکاسی وجود دارد – مانند عکاسی پرتره، رویداد یا عکاسی شرکتی – لذا شما باید با سوژه های خود تعامل داشته باشید. شما باید بدانید که چگونه با مردم ارتباط برقرار کنید تا بتوانید به شات مورد نظر خود برسید.

به یاد داشته باشید که هر چیزی که اکنون تصمیم می گیرید نباید همان چیزی باشد که در نهایت به آن می رسید. نیکس می‌گوید: «در طول سال‌ها انواع مختلف عکاسی را امتحان کرده‌ام. برخی را دوست داشتم و برخی را نه. در طی این فرآیند، سبک من تغییر کرده است، نحوه تعامل من با مشتریان تغییر کرده است، و این مشکلی ندارد.

 

  1. حرفه را درک کنید

چه به عکاسی به عنوان یک شغل تمام وقت فکر کنید و چه به عنوان یک کار فرعی، باید بدانید برای موفقیت چه چیزی لازم است. مانند هر مهارت دیگری، تمرین ضروری است و شما باید برای مقابله با اشتباهات و شکست آماده باشید و از آنها درس بگیرید.

همچنین مهم است که بدانید برای راه اندازی یک کسب و کار عکاسی چقدر زمان نیاز است. این فقط در مورد عکسبرداری از سوژه های شما نیست. کارهای کاغذی، ویرایش، برنامه ریزی و سفر نیز درگیر است.

  1. ترفندها را یاد بگیرید

یکی از بهترین راه‌ ها برای عکاس شدن این است که از کسی که قبلاً متخصص است یاد بگیرید. نیکس می‌گوید: «بسیاری از عکاسان موفق و شناخته‌شده، کلاس‌ها و راهنمایی آنلاین را با پرداخت هزینه ارائه می‌دهند.

علاوه بر شرکت در کلاس‌های آموزش عکاسی، یادگیری از یک عکاس حرفه‌ای می‌تواند به شما بینشی در مورد هر جنبه‌ای از کسب‌وکار، مانند این که باید با چه تجهیزاتی شروع کنید یا نحوه تنظیم قراردادهایتان را به شما می‌دهد.

  1. تجهیزات و ابزار مناسب را پیدا کنید

بیشتر مردم قبل از اینکه تصمیم بگیرند عکاس شوند، دوربین را انتخاب می کنند، نه برعکس. همانطور که کسب و کار و مهارت های خود را رشد می دهید، می توانید تجهیزات جدیدی اضافه کنید. با این حال نوع تجهیزاتی که دارید – چه دوربین، لنز، نور یا سه پایه – چیزی نیست که شما را به عکاس بهتری تبدیل کند.

قبل از اینکه روی تجهیزات عکاسی حرفه ای سرمایه گذاری کنید، بهتر است تحقیقات خود را انجام دهید، بدانید که چگونه همه کار می کنند و از آنجا شروع کنید. نیازی نیست حرفه عکاسی خود را با یک دوربین 5000 دلاری شروع کنید – می توانید با یک دوربین 200 دلاری شروع کنید و از آنجا رشد کنید.

ترفند های اموزش عکاسی

ترفندهای آموزش عکاسی
  1. کسب و کار عکاسی خود را راه اندازی کنید

حتما باید درک روشنی از الزامات کسب‌وکار برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای داشته باشید، مانند اینکه به چه نوع حساب‌های بانکی تجاری نیاز دارید، چگونه یک شناسه مالیاتی تنظیم کنید و چه نوع بیمه‌ای باید دریافت کنید.

همچنین هنگام ارزیابی بازار فعلی، باید بدانید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و رقبای شما چه کسانی هستند. به علاوه، زمانی که زمان تبلیغ کسب و کار عکاسی شما فرا می رسد، داشتن یک وب سایت بهینه شده با سئو ضروری است تا به راحتی مشتریان آنلاین خود را پیدا کنید.

  1. کسب و کار خود را بهینه کنید

برای اینکه یک عکاس موفق باشید، باید کار کردن با شما برای مشتریانتان آسان باشد. فرآیندهای کسب و کار را ساده و خودکار کنید، مانند زمان‌بندی قرار ملاقات، دریافت توافق‌نامه‌های جلسه و فرم‌های انتشار، جمع‌آوری بازخورد مشتریان و موارد دیگر.

خودکارسازی گردش کار، مانند ارسال ایمیل یا قرارداد، کار را برای شما به عنوان یک صاحب کسب و کار آسان‌تر می‌کند، زیرا می‌توانید به جای کارهای اداری، زمان بیشتری را روی عکاسی متمرکز کنید.

1 دیدگاه دربارهٔ «اموزش عکاسی»

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

به بالای صفحه بردن